הקולקטיביסטים – דיוקן קבוצתי

אוצר: אורלי הופמן

 

התערוכה "הקולקטיביסטים- דיוקן קבוצתי" מציגה שש גלריות שיתופיות תל אביביות תחת קורת גג אחת בבית האמנים בעיר. חברי הגלריות נקראו לקיים פעולה אוצרותית עצמית, לבסס מקרא ותקציר קורות חיים שיזהו את דיוקן פעולתה הקבוצתית.

בתערוכה לוקחות חלק גלריה "אלפרד", גלריה "p8", גלריה "חנינא", גלריה "אינדי", גלריה "בנימין" והגלריה הצעירה "נולובז", כאשר כל אחת בחרה נושאים ותמות המייצגים ומשקפים את ה"D.N.A" שלהן בדרכים שונות.

אמני הגלריות העסוקים לרוב בהפעלה אופרטיבית ואדמיניסטרטיבית של המקום, המשמש כחלל תצוגה לתערוכות יחיד ושיתופים שונים עם אמנים אורחים, הוזמנו להציג את עצמם / יצירתם כקולקטיב. התוויה ומשימה אשר הפכו לכח מפעיל ומאתגר את היסודות עליהן נשענת כל גלריה, שלרוב אינם משוננים ובאים לידי דיון בקשר ובעשייה אמנותית משותפת של כל חבריה.

ההתכנסות יחד, החיפוש אחר רעיון, איתור משיקי יחס וקשר בין העבודות, זימנו מהלך של התבוננות אינטרוספקטיבית המבקשת לעצור, להשתהות ולהבחין. פעולות המשפיעות ויוצרות מבט מעמיק אל היצירה של החברים, ההקשרים והייצוגים השונים, אם קיימים וכיצד משפיעים על סדר היום, המרקם והאפיון הייחודי של כל קולקטיב.

גלריות שיתופיות בבית האמנים תל אביב
פתיחה: 29.08.2019 20:00   נעילה: 21.09.2019 14:00
שיח גלריה: