ואריאציות של מרקם וצורה

חיים תמיר

אוצר: אריה ברקוביץ

 

התערוכה עוסקת בדימוי האדמה והסלע  כחלק מהתפיסה והעיצוב של הפסל. החומריות היא חלק מהדמות ומהצורה הויזואלית שלו ויש דיאלקט מתמיד ומתמשך בניהם. היא מנסה לתת ביטוי מודרני יותר לדימויים האיקונוגראפיים והארכאיסטיים של ג'אקומטי, פיקאסו דגה וכיו"ב.

 

הפסלים שלי מבוססים על אנשים או בעלי חיים. הם מעוצבים בגישה אימפרסיוניסטית ומינימליסטית עם נטייה לכיוון המופשט. הם נראים אגדתיים לעיתים גרוטסקיים ועם הרבה הומור עצמי. יש בהם דגש חזק על התנועתיות של הדמות עם חיפוש מתמשך של הפעולה שלה. לכן הם מאוד דינמיים במהותם. הם מעוצבים בצורה כוללנית. המרקם שלהם גס מאוד, נראה לא גמור וברמת סקיצה. חלקם עם מראה מאורך, צר, מתפורר ואמורפי.

 

המעטה החיצוני של רובם עשויי מגבס מחוזק או טיט אקרילי. חלקם מחימר וגם מקרמיקל. מספר פסלים בנויים בחלקם על אבן טבעית. חלקים מהפסל בעיקר פרטים קטנים, הם מ- Das . לעיתים אני משתמש בחומרים נוספים כמו בד, עץ, עור, חבלים וכו ' בטכניקה של אסמבלאז'.

 

הפסל בנוי על שלד של חוטי ברזל המקנה לו חוזק ועמידות. הוא צבוע בצבעים אקריליים ובגימור לכה שקופה המיועד לצביעת דקים ופרקטים. זה מקנה לפסל עמידות ואריכות ימים ולכן גם ניתן לנקותו במים. הבסיס עשוי עץ מצופה בגבס מחוזק או טיט אקרילי. בחלק מהפסלים אני משתמש בשיש או אבן כבסיס.

 

חיים תמיר

חיים תמיר
פתיחה: 24.10.2019 20:00   נעילה: 16.11.2019 14:00
שיח גלריה: