אביחי כהן, הינו צייר מיוחד בנוף האמנות הישראלי. סגנונו נע בין ריאלי ופנטסטי, סוריאליזם וסימבוליזם.
" בעבודותיי אני מחפש את האמת בנפש האדם, מציאותו כסובייקטיבית והחיפוש אחר הנשגב והאובייקטיבי, מול המורכבות האנושית".
אמירה זו של אביחי כהן באה לתאר את הציורים שמעלים דמויות אנושיות על בדים בגדלים שונים בהם משתקפת תפישת עולמו הקוטבית המשלבת את ההרואי עם האידיאלי, היפה והנהדר עם החלומי והמופלא כמצב קיומי.
סדרת ניתוחים בגב שעבר, הותירו אותו עם נכות, כאב כרוני וטיפולים מתמשכים. בעקבות מצב זה, אביחי כהן מקדיש עצמו לציור שממלא את חייו ומהווה מקור לנחמה ואסקפיזם לעולמות הדמיון ומציאות אלטרנטיבית.
הציורים של אביחי כהן מורכבים מסצנות מנדבך חייו. הוא מתעסק בחקר נפש האדם ויחסו הסימביוטי של האדם בכלל והאמן עצמו בפרט, עם פלאי הטבע, התודעה והתת מודע, רוח וחומר הריק והאינסוף.
אביחי כהן יצא למסע ארוך של יצירה, מסע רצוף מהמורות וגם רגעי חסד. תחילתו בהתבוננות מזוקקת ללא פילטרים, וסיומו מונח על בדי הציור, יצירות ויזואליות כנות שמהוות פרשנות אישית המוגשת לצופה כהזמנה לקחת חלק בחוויה, להתבונן להפנים ולהעניק פרשנות משלו כשהיצירה של כהן מהווה קטליזאטור רוחני.
אריה ברקוביץ
אוצר התערוכה

Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit