הפקולטה לעיצוב HIT מכון טכנולוגי חולון גאה להציג
תערוכת "באמצע" של המחלקות לעיצוב פנים ולעיצוב תקשורת חזותית
שתתקיים בבית האמנים בתל אביב
התערוכה תפתח ביום רביעי 29.3.2017 בשעה 19:30
נעילת התערוכה 1.4.2017
תערוכת אמצע השנה "באמצע" שהפכה למסורת במכון הטכנולוגי חולון תציג השנה שלוש תערוכות של שלוש המחלקות. עיצוב תקשורת חזותית ועיצוב פנים יציגו בבית האמנים רחוב אלחריזי 9 תל אביב החל מתאריך 29/3-1/4, המחלקה לעיצוב תעשייתי תציג בנפרד בחול המועד פסח במתחם התחנה בתל אביב מתאריך 9/4-16/4 . כל התערוכות פתוחות בחינם לקהל הרחב.
"באמצע"- המחלקה לעיצוב תקשורת חזותית
המחלקה לתקשורת חזותית מציגה בתערוכת "באמצע" השנה חתך רחב של פרויקטים. התערוכה משקפת פעילות רחבת יריעה במגוון תחומים המאפיינים את שדה התקשורת החזותית כיום. מרבית הפרויקטים המוצגים בתערוכה נעשו במסגרת הקורסים בשנים ג' ד'. בין השאר מוצגות בתערוכה עבודות וידאו, פתיחים לסרטים ולספרים, וידאו קליפים, סרטים תיעודיים, סרטי אנימציה ועבודות וידאו אמנותיות.
המחלקה מציגה עבודת מתחום האינטראקטיב, תחום הצובר בשנים האחרונות תנופה והתפתחות. בין השאר מציגים הסטודנטים מתחום זה עיצוב אפליקציות, ממשקים, עבודות אינטראקטיביות המשלבות מספר רב של מסכים ושימוש במדיום לצורך העברת מסרים חברתיים, פוליטיים ותכנים בעלי אופי תרבותי רחב.
אוצרות התערוכה משקפת שילוב הרמוני בין עבודת מסך ועבודות מודפסות, וכך זה לצד זה מוצגים ספרים דו-לשוניים, מגזינים קונספטואליים וכרזות (מצורפות). התערוכה מבטאת את תפיסת העולם הרחבה עליה מושתתת תכנית הלימודים של המחלקה ומהווה הזדמנות מצוינת להכיר את המגמות העכשוויות בתחום התקשורת החזותית בישראל.
דוגמאות לפרויקטים שיוצגו בתערוכה :
חן נרגל שנה ד' MUST BE HAPPY- האנושות מתחלקת לשניים : לאנשים שאוהבים ימי הולדת ולאנשים ששונאים ימי הולדת. אני נכללת בין שונאי היום הולדת. הפרויקט עוסק בניגוד בין העטיפה השמחה של היום הולדת לבין התחושות שעומדות בפועל בניגוד לה. מנחה: ג'וגול. לסרטון לחצו כאן.
ליאור עילם, אביב גירסול ורז רייביץ – ווידיאו קליפ ללהקת ״אומללה״. בחורה שעוברת בין עולמות שונים המאופיינים על ידי טרנדים מעולם האופנה, בכל עולם כל הדמויות מבצעות את אותן הפעולות ככל שעובר הזמן הדמות מגלה את הצדדים הפחות זוהרים של התעשייה. מנחה: גיא בולנדי. לסרטון לחצו כאן.
ויקטוריה סורקין – הפרויקט מופנה לקהל הצעיר ומדגים את תהליך ההישאבות לכת ע"י משחק מחשב בשם THE QUEST, בו הדמות עוברת את השלבים הכרוכים בהצטרפות לכת – החל מהפיתוי להיכנס פנימה בחיפוש אחר משמעות ולבסוף המצב בו האדם מרגיש "לכוד". העיצוב בנוי על סמלים דתיים ומיסטיים. מנחה דנה בן דוד לסרטון לחצו כאן.
"באמצע" המחלקה לעיצוב פנים
המחלקה לעיצוב פנים תציג פרויקטים שנבחרו על ידי ראש המחלקה מר ניני ורשבסקי ואוצר התערוכה אריה ברקוביץ, מתוך הגשות מחלקתיות של השנים א, ב, ג וד'. התערוכה תציג את פני המחלקה במודלים תלת מימדיים חומרי השראה תהליכי עבודה ניסיוניים וכן תכניות עבודה והדמיות בדו מימד.
הפרויקטים המוצגים הונחו על ידי מרצי המחלקה וניתן לראות דרכם את שלבי ההתפתחות היצירתית והחשיבה של הסטודנטים במהלך השנים. לצד עבודות פנים מובהקות ניתן לראות תפיסות קונספטואליות של מבני ציבור ושימוש חדשני בחומרים וחשיבה סביבתית ירוקה.
התערוכה תחשוף לקהל הרחב עשרות עבודות חדשות ורעננות של דור העתיד בעיצוב ואדריכלות פנים, אותם נפגוש בעוד כמה שנים משתלבים במרחב הציבורי.
דוגמאות לפרויקטים שיוצגו בתערוכה :
אלי בוכובזה – ילדי הפיות – מרחב מחיה לאוטיסטים. הפרויקט דן בשאלה ״מה היה קורה אם כולנו היינו על הספקטרום האוטיסטי?" הפרויקט שואב השראה מהטבע וגולמיותו, ומייצר מרחב אופקי המורכב מפטיו משותף חפור וממרחבים אישיים בתוך מנהרות תת-קרקעיות, אשר ברגע מסויים עולות מעל פני האדמה ומאפשרות מבט נקודתי לעבר האופק. מנחה: ניסן גרייזל.
נטלי קריסקאוצקי – The New Atlantis. הפרויקט עוסק בעולם אוטופי אשר הוכה באסון צונאמי גדול אשר מחק את מרבית היבשה בעולם. בני האדם אשר שרדו נדרשו להשתקם ולהסתגל למצב המחייה החדש. הם בנו מבנים הצפים על פני המים ובנויים כך שהם נמצאים בתוך ומחוץ למים. הם מקדישים את כל חייהם לחקר וארכיאולוגיה ימית, על מנת לאסוף שרידים מהעולם הקודם, לחקור ולהבין לעומק את משמעותו של אותו העולם, ומשתמשים בחפצים שונים שמצאו בעולמם החדש. הם ניזונים בעיקר מדגים ואצות שהם מגדלים לבד בתחתית המבנה. כל מבנה מיועד ל-24 אנשים ומכיל 2 קומות שינה, מטבח, מעבדה לחקר ארכיאולוגיה ימית, סלון וקונסטרוקציה לגידול אצות.
ליטל קרפמן – Appit הינה חברת האצה (אקסלרטור) למיזמים חברתיים-טכנולוגיים. החברה ממוקדמת בפלורנטין, שכונה שמייצגת השתלבות צעירים תוססים באוכלוסייה קבועה ומבוגרת. השראת הפרוייקט נבעה מספוג שטיפת כלים, המשמש כבית גידול לבקטריות שגדלות עליו באופן דינמי וטבעי.

תערוכת "באמצע" של המחלקות לעיצוב פנים ועיצוב תקשורת חזותית
בית האמנים אלחריזי 9 תל אביב
פתיחה חגיגית יום רביעי 29/3/17 בשעה 19:30
שעות פתיחה : ימים ד'-ה' 10:00-13:00 17:00-19:00
שישי 10:00-13:00
שבת 11:00-14:00

Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit