עבודותיה של לידה שרת מסד פועלות במדורג,כדי לעמוד על טיבן יש להתבונן בהן לאורך זמן, להתרכז ברבדים ולחוות תהליך שעוברות היצירות על מורכבותן וחומריותן.
לידה שרת מסד עוסקת בחלודה וביחסי זמן חומר והמשמעות המושגית שלהם.
במגוון עבודותיה האמנית פורשת מחשבה עמוקה של זיכרון, געגוע וחוויות ילדות, דרך רבדים אסוציאטיביים שהחומרים הדלים והשכיחים כמו חוטי ברזל ומסמרים חלודים מצליחים ליצור.
קרעי הברזל החלוד וחסר השימוש המונחים בתוך כוסות זכוכית מעודנות יוצרים דיסוננס רב משמעי שנוגע בפגיעות לצד עוצמה, דלות החומר לצד יוקרה.
בעבודות החלודה של לידה נרקמת אסטטיקה היברידית בה הטבע מתמזג עם התרבות ואלמנטים חושניים עובדים יחד עם החומרים הפראיים ויוצרים תוצאה בלתי צפויה ואולי גם לא נשלטת.
הברזל הישן והחשוף, הטבעות החלודה ופציעת המצע עם חדירת חוטי ברזל ומסמרים מעבירים תחושת אי נוחות לצד ניסוח של יופי אחר מקולקל ופצוע.דווקא היושן, הכיעור והבלאי מרתקים את העין ויוצרים עולם רגיש ופגיע חיים ומוות טבע ותרבות, נוכח ונעדר – עולם של אמנות ענייה שמעניק לחומר הטבעי עצמאות וחופש ביטוי . לידה בכוחה הציורי והאמנותי יודעת לנצל כוחות אלה של הטבע לכדי יצירה אישית אסוציאטיבית בניסוח אוניברסאלי.

Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit