• arie

  • %d7%9e%d7%94-%d7%94%d7%9e%d7%a8%d7%92%d7%a9-%d7%9e%d7%a2%d7%95%d7%93%d7%9b%d7%9f

התערוכה הייחודית בבית האמנים של תל אביב, הינה חלק ממיזם רחב ששם למטרה להעלות את המודעות לצורך בהנגשת האמנות הפלסטית לכלל האוכלוסייה, לרבות קהל העיוורים וכבדי הראייה. אוצרת התערוכה, אורית לוטרינגר, ומפיקת המיזם כולו ורוניקה אלרן, הציבו בפני האמנים אתגר לא פשוט. בעוד הגלריות והמוזיאונים תולים שלטי אזהרה "נא לא לגעת במוצגים", מוזמנים המבקרים בתערוכה זו לפענח ולחוש את המוצגים תוך נגיעה ומישוש.
היות ותחום הציור הדו ממדי נותר בלתי מפוענח על ידי האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה, התבקשו האמנים ליצור עבודות תלת ממדיות, שיאפשרו פרשנות וחוויה משמעותית, גם תוך ויתור על הממד האופטי, הוויזואלי.
בתערוכה משתתפים שמונה אמנים: אריה ברקוביץ, ז'אק ז'אנו, יורם אפק, איתמר בגליקטר, גיא לוגשי, אייל רוזמן, אטי ספינדל וורוניקה אלרן.
העבודות שבתערוכה מציעות מגוון רחב של צורות, חומרים ומרקמים. חלק מהעבודות תלויות כפסלי קיר, וחלקן מוצבות כפסלים או מייצבים בחלל הגלריה, ואף משלבות סאונד. העבודות יוצרות קשת של אסוציאציות, והן פונות לאמוציות. חלקן עשויות להוביל לתובנות, להעביר מסרים ולפתוח דיון בנושאים חברתיים אקטואליים.

בתערוכה עומדים לרשות הקהל עם עיוורון ועם לקויות ראייה מכשירי שמע. כל הטקסטים והשלטים כתובים בכתב ברייל ובגודל וצבעוניות המתאימים לקהל עם לקויות ראייה.
הדפסת הברייל וההקלטות הן באדיבות הספרייה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה.

Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit