לפני כשש שנים החל עפר שומרון לצייר וזאת ללא כל השכלה מוקדמת בתחום, מאז הוא רושם ומצייר באינטנסיביות ולהט.
החיפוש המתמיד, ההתלהבות והיכולת להתרגש מכל דבר פעוט, יכולים אולי להסביר את השינויים הרבים שחלים בסגנונו בפרק זמן כה קצר. שומרון מתרכז בתיעוד סצנות מחיי היום יום, מקומות ומצבים אותם הוא לרוב מצלם וצילומיו אלו משמשים לו רפרנס ראשוני לציור המתהווה לאחר מכן בסטודיו.
בתערוכה בבית האמנים בחרנו להציג סדרת עבודות שרובן עוסקות ומתארות סצנות של קהל המבקר בתערוכה, תהה זאת תערוכה בחלל מוזיאלי, תערוכה בגלריה ואף חלל בדיור מוגן שאת קירותיו מעטרות יצירות אמנות.
המפתח לציוריו הינו כמעט תמיד הצופים המבקרים בתערוכה, או נושאים אחרים בחלל שלכאורה נמצאים בשוליים ובדרך כלל איננו שמים ליבנו אליהם.
שומרון מספר כי בציורים אלו "הוא יודע טוב יותר לאן הוא הולך, ואחר מה הוא מחפש בציור" וכך אנו נחשפים ליכולתו הספונטאנית כצייר פיגורטיבי, המתעד ומנציח רגעים טריוויאליים מחיי היום יום, אותם הוא הופך למרכז העניין ביצירה. יצירות האמנות נוכחות בציור רק כרמז מטושטש, כאשר המבקרים בתערוכה, השומרים , החלל עצמו , תנועות הגוף – הם שבבפוקוס.
שומרון מהלך בציוריו על חוט דק שנמתח בין הנרטיב שביצירה לבין סיפורים אנושיים ואינטימיים. השימוש הישיר והמרוכז בצבע, בכתם כדי להעביר מסר פשוט וישיר הוא מאפיין עיקרי ביצירתו. בפלטת הצבעים המורכבת שלו, הוא מצליח לטפל במיומנות ורגש באור ובצללים, דרך בחירת הצבעים והנחתם זה לצד זה.
החיפוש של של שומרון אחרי זוויות מבט לא מוכרות, חדשות ושונות, הוא הכוח המניע את מכחולו ועבודותיו.

Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit