ענת בנדורי תציג בבית האמנים תערוכה חדשה רחבת היקף ומגוונת שאצר מרדכי גלדמן. בשני חללים היא תמקם 7 עבודות על מסכי וידאו בגדלים שונים, 3 הדפסים גדולים, קיר קולאז׳ של עבודות נייר, ובתווך גדוד של 48 (!!!) בובות קרמיקה מיוחדות. זוהי תערוכת יחיד שנייה של בנדורי שמערבת בחכמה ובחן בין החדש לעל זמני.

יצירותיה של ענת בנדורי נולדו מתוך המולת המרקעים האלקטרוניים המכתרת אותנו בתזזית. מתוך ההצפה הדיגיטלית הממכרת באינטרנט, בניידים ובטבלטים יצרה בנדורי דיוקנאות סוריאליסטיים של אשה פוסטמודרניסטית, המציגים אספקטים שונים שלה. העבודות עוסקות בראש ובראשונה בַּרָעב, בפה הזללני, זהו הרעב של אשה "תחת השפעה". מבול של תכנים מעולמות הצרכנות, הלייף סטייל, תחרויות הספורט והזוהר, מציעים פולחן עלומים ועדכניות. רעשים אלו הם שמעצבים את תודעתה, ונותנים לה סוג של עלומי נצח בדויים.

פנטזיית העושר הקפיטליסטי והמוטיב הרפטטיבי מעניקים לעבודות מימד חלומי. אלא שלצד כל אלה, מרפרפת המציאות העירומה והאכזרית של החדשות. נברא עולם שבו הרעש בלתי פוסק, מאיים, טורדני, מוטרף. רעש שהופך בסופו של דבר למהפנט ואפילו מרגיע.

משם תערוכתה של ענת בנדורי ניתן ללמוד על נגיעתה בזמן. יש ליצירותיה זיקה גלויה לעכשווי ולאופנתי, וטבעי הדבר שתהיה בהן, במקביל, גם נגיעה בחלופיות ובמוות. שעונים, גלגלים, סטופרים דיגיטליים, מקצבים חוזרים, ושחיינים חולפים – הם כולם מייצגיו של הזמן, שמזכיר לנו בהכרח את מה שהוא מתכוון להסתיר – זקנה, בלייה ומוות.

אל מקורות ההשפעה של היצירות נמנים אנדי וורהול, מרק רותקו, ג'ני הולצר, דמיאן הרסט ובמקומותינו ביאנקה אשל גרשוני. גם יצירותיהם של אמנים יפנים עכשויים – טאקאשי מורקאמי, יושיטומו נארה, ייווי קוסאמה – סייעו בידיה לגבש את סגנון יצירתה. השפעות יפניות אחרות היא מצאה בהדפסי עץ של נופים (wood block prints), באופנת הרחוב, הבובות, ובעולמות הקומיקס.

השילוב בין עבודות וידאו תזזיתיות לצבא הבובות החמוד והמאיים בו זמנית, יהפוך את הביקור בחללי התערוכה למרתק במיוחד.

ענת בנדורי, ילידת 1959, עוסקת באמנות, איור ועיצוב. היא בוגרת אוניברסיטת תל אביב, בי"ס מימד וסדנת הקיבוץ של גל ויינשטיין ומיכאל ספרר.

היא השתתפה בשלל תערוכות קבוצתיות. זו תערוכת היחיד השנייה שלה.

Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit