%d7%a8%d7%a0%d7%94-%d7%a9%d7%99%d7%99%d7%a0%d7%a4%d7%9c%d7%93כחוט השערה | קול כולי| שילובים ואלתורים
כוריאוגרפיות לחללים אינטימיים, חלקם – לא קונבנציונליים, ובעיקר
יוצרים קשר בלתי אמצעי עם הקהל. רנה שינפלד פותחת שער לחלל בו היא יוצרת 50 שנה ומעלה בסטודיו/ משכן הבית שלה, ערב סולו חדש "כחוט השערה" הכולל מפגש בתום המופע. ערב של הלהקה "קול כולי" על פי כוריאוגרפיה חדשה אותה יצרה. שני ערבים המשלימים האחד את השני ומנתבים לערב נוסף בו תופיע רנה עם הלהקה ויתקיים בחלל הגלריה בו עולה התערוכה שאצרה נורית טל טנא. חלל אינטימי ונבדל מהקונטקסט הרגיל. חלל שאוצר בתוכו 60 שנות פעילות מעוררות השראה של מי שנחשבת לכוהנת הגדולה של הריקוד בארץ.

"נוצר בי צורך להתנתק מהקופסא השחורה של אולמות קונבנציונאליים שגרתיים, למקום אינטימי, לרקוד בגובה העיניים כמעט לגעת אחד בשני ללא מחיצות. לצאת משגרה של הופעה באולם ולתת הזדמנות לקהל אוהדי לראות אותי מקרוב, במקום בו אני מגבשת את ריקודיי." (רנה שינפלד 2016).

"כחוט השערה" | סולו |רקדנית וכוריאוגרפית: רנה שינפלד | מוסיקה: מרדית מונק, קולות: רנה שינפלד – רנה יוצאת במסע אלתורים בתנועה ובקול, לקולה שלה ולקולה של מרדית מונק, עליה כתב הניו יורק טיימס כי המוסיקה שלה היא צמיחה אורגנית של עולמות צורניים הנגזרים ממוסיקה בת זממנו וממוסיקה עתיקה. ריטואל ריקודי אינטימי בחלל הסטודיו – גוף מתנועע וקול מדבר שאינו משתמש במילה. קול שאינו הופך לטקסט נרטיבי. קול שיוצר אמירות קוליות אך לא טקסטואליות – מופשטות.
"קול כולי" | להקת מחול רנה שינפלד. 7 רקדנים יוצרים. כוריאוגרפיה רנה שינפלד. "כשהמלה תהפוך לגוף והגוף יפתח את פיו" חזי לסקלי . שבעה רקדנים במסע אינטימי של קול וגוף.
"שילובים ואלתורים" | רנה שינפלד ולהקת המחול ערב המשלב קטעים מתוך "כחוט השערה", "קול כולי" ומן הרפרטואר. ערב של אלתורים בתנועה ובקול. עושה שימוש בחלל המיוחד של התערוכה הן כחלל וכמובן בתערוכה המציגה באופן מעורר השראה את פועלה בתחום המחול בארץ ובעולם, ואת ההשראה שהיא מהווה לאורך שנים רבות לדורות של כוריאוגרפים ויוצרים מתחומי אמנות נוספים.
הכוריאוגרפיה לפרויקט של שלושת היצירות החדשות הוא זיקוק של 60 שנות יצירה. הוא תוצר של השלת קליפות וחיפוש אחר שפה חשופה. השלת האובייקטים המייצגים פאר וניסיון לגעת בפשטות ובעיקר. ניסיון להגיע למקור הקול ולתנועה. רגע ראשוני, קדמון, לפני שהומצאה המילה ומה שתורגם בשפה האמנותית כ"סאונד טקסט" "סאונד פואטרי". שפה ללא מילים. חוויה שמתקשרת עם הקהל באופן האינטואיטיבי ובסופו של דבר הראשוני-פנימי של נפש האדם. יוצרת דיאלוג בין שפת הגוף לקול הפנימי האינטואיטיבי. שפה שיש בה קונוטציה קומית. שימוש בצלילים. בעיצורים. בלחישות. באנחות. בצקצוקים. קולות שמעוררים את הגוף והלב באופן שמשחרר אזורים מופלאים בנשמה וברוח האדם.

Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit