• אילונה אהרון

  • %d7%91%d7%a2%d7%a7%d7%91%d7%95%d7%aa

התערוכה "בעקבות…" בבית האמנים בתל אביב היא תערוכת מפגש של אמנים ישראלים עם יצירות איקוניות מתרבות המערב. האמנים הישראלים שואבים השראה מציירים ומפסלים מתולדות האמנות, ויצירותיהם משמשות עבורם כר נרחב לחקר אידאי וצורני במרחב ובזמן עכשוויים. הם ממשיכים שושלת בין-דורית של ציירים העובדים בהשראת ציורי מופת של "מאסטרים" קודמים, ויוצרים בדרכים שונות מרחב התבוננות אישי. כל אמן מתכתב בדרכו עם ה"מסורת" במסע מרתק במחוזות ההיסטוריה.
האמנים משוטטים במעין "מנהרת זמן" בתולדות האמנות, דולים דימויים ומנכסים אותם, ויוצרים מחוות ליצירות קלאסיות נוספות מעבר לעבודות המוצגות בתצוגה. אצל מרבית האמנים ניתן לראות בסטודיו סקיצות וסדרות עבודות הבוחנות את האמן האהוב ויצירה מסוימת ומתחקות אחריו לאורך זמן. בתערוכה בבית האמנים בחרנו להציג עבודות של כל אמן בעקבות אמן אחד בלבד.
אמני התערוכה נוגעים בתמות שונות המעסיקות אותם ביצירתם בדרך כלל דרך מושאי עבודתם. הם משתפים וחושפים פרטים ביוגרפיים אישיים; נעים בין גבולות המגדר ותהיות על הגוף; בוחנים את אידיאל היופי והיעלמותו; מעלים חרדות, מאוויים ופנטזיות; בודקים טרנספורמציה של תוצרי תרבות דרך הפריזמה האישית. לעיתים הם עושים זאת במחקרים אינטנסיביים ופעמים אחרות בנגיעות קלילות ובהומור.
בהתבוננות ביצירות שהאמנים הישראלים מתחקים אחריהן, ניתן לראות השפעות ודיאלוגים של המאסטרים הנבחרים עם ציירים ופסלים שמהם אף הם הושפעו. כך הם מתווספים, לולאה לתוך לולאה, לשרשרת בין-דורית החוקרת, תוהה ומתחקה.
אירית לוין, אוצרת

דימוי : אילונה אהרון , בעקבות מן ריי, ללא כותרת , קולאג' 35X50 ס"מ

Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit